Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Informatika s Emilem--
Výstava J. A. Komenský v komiksu

Výstava J. A. Komenský v komiksu

  • Daniela  Doležalová Golisová

Mgr. Daniela Doležalová Golisová

30. 9. 2022

Ve čtvrtek 29. 9. jsme se s 5. D vydali na dlouho plánovanou návštěvu muzea. Byla tam totiž až do konce září výstava o Janu Amosi Komenském. Jeho život předvedli autoři formou komiksu a tak pro nás bylo lákavé se na výstavu jít podívat.


Dozvěděli jsme se o J. A. Komenském opravdu mnoho údajů. Na výstavě jsme si mohli také prohlédnout stejnou knihu, která tuto výstavu doprovází a dá se koupit běžně v knihkupectví. Děti pracovaly ve dvojicích a společnými silami vyhledávaly informace a plnily úkoly na pracovním listě. Všichni měli možnost si vyzkoušet školu hrou - ať už to bylo uvnitř galerie, při zacházení s vystavenými předměty podle pokynů, v hracích koutcích nebo při experimentování s obarveným bublifukem, kdy děti vytvořily společné výtvarné dílo. Přálo nám i dobré počasí a tak jsme si návštěvu i cestu do muzea a zpět do školy příjemně užili.