O škole

Základní škola Česká Lípa 28. října 2733 poskytuje základní vzdělání podle vlastního školního vzdělávacího programu: "Všichni nemohou být nejlepší, ale úspěšný může být každý". Tento program usiluje o to, aby žáci v průběhu devítileté školní docházky získali kvalitní základy moderního všeobecného vzdělání. Odpovídá na otázku, co by měli žáci poznat z hlavních oblastí lidské kultury a jakými dovednostmi by měli být vybaveni, aby mohli dále pokračovat ve svém vzdělávání, dorozumívat se s lidmi a uplatnit se v životě. Škola je zaměřena především na výuku základů informatiky a počítačové gramotnosti.

Přípravný ročník: Škola již dvacátým třetím rokem otevírá přípravný ročník, pro děti ze znevýhodněného prostředí, sloužící k základní průpravě na školní docházku. Děti zvládají základní pracovní a hygienické návyky, spolupráci v kolektivu a opakují si základní znalosti potřebné pro vstup do školy. Přechod do první třídy je pak pro ně mnohem snazší. Ve školním roce 2019/20 otevíráme 3 třídy.