Ukrajinská Zorka

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

4. 11. 2022

Ukrajinská Zorka je starší odrůda růže, která pochází, tak jak již název napovídá, ze země, která nyní čelí nepřátelské agresi.

S tím souvisí, že i na naší škole jsou od jara ukrajinští žáci.

Ti již před letními prázdninami vysadili v areálu školy svoji krásnou národní dřevinu kalinu. Teď se nám podařilo získat již výše zmíněnou růži ve dvou exemplářích. Jednu zasadila Daria (Dáša) společně se spolužáky ze 7. A, druhou Saša a Nikita ze 7. B. Současně jsme získali i zajímavou dvoubarevnou odrůdu Jaltinskij Suvenir, jejíž původ je opět na Ukrajině. Tuto růži pro naši školu vysadili Ilja, Vladyslav a Artem z 8. B. Když se vše povede, růžičky nakvetou příští rok v květnu a červnu.