Kouzelný svět Harryho Pottera

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

4. 11. 2022

Na začátku listopadu se žáci 2.D vydali do Bradavic. Pokud byste měli zájem si tam také podívat, stačí nastoupit do vlaku směr Děčín.

V Oblastním muzeu v Děčíně je velmi pěkná výstava, která zachycuje dobrodružství mladého kouzelníka, Harryho Pottera, a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Celou výstavou nás prováděl Hagrid. Žáci s ním společně plnili úkoly, které byli zaměřené na znalosti filmového příběhů o Harrym. Harryho si žáci užili do sytosti. Prohlédli jsme si také i expozici Vývoj lodní dopravy na Labi, kde bylo spoustu exponátů ke zkoumání, a dokonce také k vyzkoušení. Odpovědnosti za kormidlem se nikdo nezalekl a experimenty s vodou a budováním přehrad si děti vysloveně užívaly.

Čarodějný svět Harryho i fascinující doprava na Labi se nám vážně líbily. Odjížděli jsme se spoustou zážitků.