Sběr kaštanů

• Zuzana  Šídlová

Mgr. Zuzana Šídlová

30. 10. 2023

Každým rokem na podzim se účastníme sběru kaštanů. Jedná se o individuální zapojení tříd a jedinců.

Veškeré ,,úlovky” jsou předány osobně do obory ve Skalici u České Lípy. Letos se nám povedlo nasbírat neuvěřitelných 716kg. Pro představu se jedná odhadem o hmotnost všech žáků ve třídě 2. B. Většina třídy se aktivně zapojila a mezi nejlepší sběrače patří Kryštof Kopřiva, Jana Brynychová a Theodor Luska. Každý ze zmíněných žáků nasbíral kolem 200 kg kaštanů. Děkujeme za podporu i rodičům, bez kterých bychom takových výsledků nedosáhli. Díky sběru máme možnost podpořit místního chovatele a zároveň udělat něco i pro naše zdraví, pohyb na čerstvém vzduchu, nespočet provedených kroků a několik stovek zvednutých kaštanů, má vliv na naši psychickou a fyzickou kondici. Připojili se k nám i 2 jedinci z jiných tříd a i pan ředitel. Radost z každého nalezeného kaštanu nás motivuje k dalšímu hledání a díky všem sběračům zaplníme bříška několika desítkám spárkaté parohaté zvěře.