28. říjen 1918

• Veronika Kotková

Bc. Veronika Kotková

31. 10. 2023

Druhé ročníky oslavily den vzniku Československé republiky. 2. A se tomuto tématu věnovala 24. 10.

Ostatní druhé ročníky tento významný den oslavily 25. 10. Žáci si připomněli českou státní hymnu, společně si přečetli její slova a doplňovali ta, která se z textu zatoulala. Seznámili se s jejími autory. V hodinách matematiky podle výsledků příkladů s přechodem přes desítku vybarvovali obrázky (T. G. Masaryka, českého leva, české vlajky). Ve výtvarné výchově vytvořili papírovou koláž české státní vlajky ve správných barvách. Celý den se nám téma ČSR prolínalo. Všichni dnes už víme, podle jakého významného data se jmenuje naše škola.