Educa 2022

• Věra  Píchová

Mgr. Věra Píchová

18. 10. 2022

Jako každý rok i ten letošní navštívili všichni deváťáci libereckou Educu. V Home Credit Aréně si celé dopoledne procházeli stánky různých škol nejen z Libereckého kraje, ale i okolních krajů, např. Ústeckého či Středočeského.

Školy představovaly své obory maturitní, učňovské, hovořily o uplatnění svých absolventů, jejich studenti si povídali s vrstevníky ze základních škol. Nechyběly praktické ukázky výtvorů vzniklých během studia.

Někteří deváťáci odjeli domů s jasnější představou škol, kam si podají přihlášku. Naopak některým se výběr školy ztížil. Není se čemu divit, představilo se jim bezmála 60 škol.