Vymetání pavouků z Vodního hradu

Tereza Barvířová

5. 4. 2024

V úterý 2. a ve čtvrtek 4. dubna se děti z přípravných tříd 0. A, B, D zapojily do jarního úklidu na hradě Lipý.

Nejprve je přivítal kastelán Brambor s asistentkou Verunkou a rozdali dětem úkoly a indicie. Úkoly bílé paní Anežky je dovedly až k pokladu, který ukrýval starý klíč od hradního sklepení. Děti byly statečné, a tak se do sklepení vrhly bez obav a vymetly všechny pavouky i s pavučinami. Za odměnu si mohly v centru textilního tisku s Verunkou vyrobit na památku malé pavoučky. Pasteláčci mají šikovné ruce, a tak se jim pavoučci moc povedli. Určitě na hradě Lipý nebyly děti na posledy a těší se, co nového si pro ně Brambor, Verunka a Bílá paní Anežka zase připraví.