Vítání podzimu

Květoslava Hradecká

26. 9. 2021

Na Špičák dorazil podzim, poznali jsme to podle nevyzpytatelného počasí, ale také podle toho, že se konala jedna z tradičních akcí na této škole. Společným znakem této akce je červená barva, která převládá nejen na oblečení dětí, ale i pedagogického sboru.

Podzimem motivované úkoly čekaly na děti nejen ve třídách při běžné výuce, ale hlavně při venkovních aktivitách, které na ně čekaly v areálu školy. Na různých stanovištích rozmístěných v rozsáhlém školním areálu si děti prověřily své znalosti, logické uvažování, ale i třeba měření obvodu stromu, skládání slov z písmen. Do uvítání podzimu se ale zapojily i děti, které byly právě vyjeté na adaptačním pobytu, a i na ty bude ve škole čekat drobná odměna. Akce se vydařila, a tak se při podobné sejdeme opět na jaře.