Veselé zoubky

• Iveta  Honzejková

Mgr. Iveta Honzejková

13. 4. 2024

„Dupy dupy dup – nás nebolí zub“ aneb jak se naši žáci z 1. tříd se zapojili do preventivního programu "Veselé zoubky" – pod záštitou drogerie DM.

Prostřednictvím programu na interaktivní tabuli a společným povídáním se děti dověděly, jak zoubky fungují, jaké zoubky máme a co je to mléčný chrup. Podívali se na zoubky Hurvínkovi v krátkém příběhu. Nejdůležitější byly informace, jak o zoubky správně pečovat - jak si je čistit, jak často navštěvovat zubního lékaře. Jaký má být správný kartáček a co se stane, když se o zoubky nebudou správně starat (zubní kaz).

Tvořili, diskutovali a vytvářeli koláž zdravého a nemocného zoubku. Každý žák dostal sponzorující firmy taštičku, která obsahovala zubní kartáček, zubní pastu, mezizubní kartáčky.