Ukliďme Česko

• Alena  Zelinková

Mgr. Alena Zelinková

25. 4. 2022

Ve čtvrtek 21. dubna jsme se v odpoledních hodinách sešli se třídou 8. D u vchodu naší školy. Nafasovali pytle, rukavice a vyrazili směrem, který jsme si sami vybrali, tedy k cyklostezce Špičák -  Písečná.

Již po cestě po sídlišti nám neunikl ani jeden papír nebo igelit, nebo plastová lahev. U startu jsme měli pytle dost zaplněny. Děti si chytře vzaly i vlastní pytle z domova. Našli jsme věci, které opravdu do přírody nepatří a ta by se s nimi prala desítky u něčeho i stovky let. Děti pečlivě lezly i do nepřístupných keřů, houští, přes blátivá a mokrá místa, aby po nás nezůstal žádný nepořádek.

Po hodině a půl jsme práci ukončili, pytle byly plné, okolo jsme posbírali i předměty větších rozměrů. Ty shodu okolností následně hned odvezla firma Marius Pedersen.

Vyfotili jsme se a zamířili zpět ke kontejnerům ve Staré Lípě. Tam jsme se rozešli do svých domovů.

Děti měly opravdu dobrý pocit z dobře vykonané práce, že byly prospěšné.