Školní družina slavila Den Země

Lenka Limberková

25. 4. 2022

Slova Země nebo Modrá planeta zněla celý týden v 6. oddělení školní družiny a v odděleních pasteláků. V rámci oslav Dne země se děti věnovaly různým aktivitám, kdy se dozvídaly, jak chránit naší planetu

Povídání, hádanky, práce ve skupinkách s výukovými listy, výroba stromů Země, videoprojekce o koloběhu vody, třídění odpadu, poznávání květin či vývojová stádia zvířat… to vše děti zažívaly v projektovém týdnu, zaměřený na ochranu naší planety, našeho domova. V závěru akce se děti setkaly v kruhu přátelství, povídaly si o důležitosti ochrany planety i komunikaci mezi lidmi. Na závěr nakreslily před areálem školy pozdrav nejenom Zemi, ale i Slunci.