„Tahle zkušenost se může hodit“

• Gabriela  Fišarová

Mgr. Gabriela Fišarová

17. 2. 2023

Od začátku školního roku se žáci devátých ročníků pilně zdokonalovali v manuální zručnosti ve školní dílně.

Jakmile se v pracovně rozkoukali a poznali, že nářadí „nekouše“, ztratili ostych i bázeň a pustili se krůček po krůčku do díla. A nemyslete si, pro toho, kdo ještě v životě nedržel v ruce pilku, úhelník, rašpli či pilník, to nebylo nic jednoduchého. Během pololetí kromě drobných výrobků, např. dárků na Den otevřených dveří, vyrobili pro Městské lesy Česká Lípa dvaadvacet dřevěných korýtek a dvě bažantnice. Pro prvňáčky a družinu zase ptačí budky, ty staré na okenních parapetech měly už doslouženo. Také dokončují práci na malířských stojanech, které po nátěru předají do výtvarné učebny. Přestože na počátku vstupují žáci do této pracovny s určitou nedůvěrou, brzy, hlavně děvčata, poznají, že pracovat a tvořit rukama je vlastně zábava. A když za sebou vidí i kus dobře odvedené práce, kvalitní výrobek, jsou na sebe i náležitě pyšní.