Skvělý úspěch

• Dana  Bílá

Mgr. Dana Bílá

1. 2. 2024

Okresní kolo olympiády v českém jazyce se konalo předposlední lednový den v budově gymnázia, kde se sešli soutěžící ze základních a středních škol. Za naši kategorii nás skvěle reprezentovaly Monika Hájková z 9. A a Amálie Pecháčková z 9. B.

Monča se zhostila své úlohy velice pěkně a v konkurenci 34 soutěžících obsadila 14. – 16. místo. Amče se podařilo v mluvnické i slohové části získat 43 bodů a stát se tak absolutní vítězkou! Po velmi dlouhé době tak získala pro naši školu prvenství v této prestižní soutěži. Z celého srdce Amálce gratulujeme a oceňujeme její znalosti, které uplatní 20. března v krajské kole. Její slohovou práci na téma „Kdybych měla stroj času“ otiskneme v jarním čísle školního časopisu.