Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka
Školní výlet do Rumburka

Školní výlet do Rumburka

  • Iveta  Truhlářová

Mgr. Iveta Truhlářová

20. 6. 2022

Třídy 8. B a 8. D se svými třídními učitelkami se vypravily na školní výlet do šluknovského výběžku, do Rumburka.


Původně plánovaný výlet do Sloupu v Moravském krasu spojený s exkurzí do Brna a Punkevních jeskyní zatrhl jediný email od autobusového přepravce, který nám nepovolil přepravu autobusem z Blanska do Sloupu. Tak jsme pátrali a hledali další alternativy a byl nám doporučen areál Sport Life Rumburk. Tak jsme se tedy ve čtvrtek sešli na Střelnici a vyrazili směr Rumburk. Po příjezdu do areálu jsme se ubytovali a děti pelášily hrát různé míčové hry, volejbal, fotbal a někteří se jen tak procházeli po areálu a povídali si, či hráli deskové hry. Den i tak uběhl jako voda a v pátek nás čekal výšlap na rozhlednu Dýmník, na zpáteční cestě jsme se zastavili v kamenném Stromu života, kde si každý našel svůj kámen a samozřejmě se vyfotil. Většina si zahrála fotbalgolf a poté jsme se vrátili na společný oběd do areálu. Po poledním klidu následoval historický exkurz městem zaměřený převážně na hrdiny rumburské vzpoury z roku 1918. Procházku jsme zakončili za městem u Památníku rumburských hrdinů. Zbytek dne se děti věnovaly volnočasovým aktivitám, velmi oblíbený byl bowling. Večer utekl jak voda a ráno nám zbývalo jen zabalit a odjet domů. V sobotu 18. června půl hodiny před polednem byly všechny děti u svých rodičů.