Řepa, všude kam se podíváš

• Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

24. 10. 2022

Poznat pohádku, kterou učitelka zahrála pomocí pantomimy, to všechno začalo…a děti pohádku O veliké řepě překvapivě poznaly.

A pak ji zkoušely zahrát…a šlo jim to, jako kdyby ji už někdy někde hrály. Ale co děti ještě nikdy nedělaly, bylo opravdové tahání řepy ze záhonku. Rozjeli jsme se na zahradu řepu vytáhnout. Když jsme řepu vytáhli, vzaly jsme si ji do školy, kde jsme ji umyly, krájely a ochutnávaly. Při braní řepy do ruky děti objevily zvláštnost...červená řepa barví! Kdo si řepu vzal, měl červené prsty, kdo ochutna tak i červené rty, jazyk, zuby...a tak jsme řepou zkoušeli malovat na bílý papír. A co cukrová řepa? Ta je bílá, tou nic nenamalujeme, zjistily děti, ale je sladká...a tak se v přípravné třídě mlsalo, malovalo a hrálo divadlo...no prostě řepa byla všude, kam se s podíval!