Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Prořez jabloní na školní zahradě

Prořez jabloní na školní zahradě

  • Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

8. 4. 2021

Na konci měsíce března jsme se zaměřili na ošetření ovocných stromů na školní zahradě. Řez stromů byl pojat jako prvořez a zaměřil se na tvorbu základní strukturu koruny. Stromy byly sníženy, aby se podpořil terminální výhon, byly odstraněny zlomené a nemocné větve.


Konec byly stromy rovnoměrně prosvětleny. Péče bude pokračovat v příštích letech, protože stromy je nutné dovést do konečného stavu koruny postupně v několika řezech. To proto, aby se jim neublížilo více než je nutné. Podle reakce stromů budou provedeny další zásahy za jeden až dva roky. Po druhém řezu se jabloně budou postupně klidnit letními řezy v intervalu dva až čtyři roky, protože kromě funkce plodící plní také funkci zastínění.