Příběh hraček

• Jana  Bukovská

Mgr. Jana Bukovská

8. 4. 2024

Kdo z vás už navštívil nově zrekonstruované Jiráskovo divadlo v České Lípě? Přípravný ročník v zastoupení červené pastelky a tříd 2. C a 2. D již mají premiéru za sebou.

Žáci byli překvapeni výzdobou divadla i velikostí. Shlédli představení Příběh hraček podle scénáře Karla Hoffmana. V podáni začínajících herců z Divadelního klubu mladých. Žáci byli svědky, jak jednoduché je rozhádat přátele a kolektiv. Jak jeden jediný se svou lží může ublížit mnoha dalším. Kolik sil je potřeba aby vše zase bylo tak jak má být. Mnoho žáků si uvědomilo jak funguje jejich třídní kolektiv. Ztotožnili se s divadelním příběhem, jeho myšlenkou a ponaučením.