Podzimní ovoce

Lenka Limberková

12. 10. 2022

Počátkem měsíce října se děti z 6. oddělení vydaly do pomyslné zahrádky skřítka Ferdinanda, kde prozkoumaly s paní vychovatelkou Lenkou Limberkovou ovocnou zahradu a zjišťovaly, co nám podzim může dobrého nabídnout.

Týden plný jablíček, hrušek, švestek a hroznového vína si užívaly děti plnými doušky. Ochutnávalo se ovoce, zkoumala se jejich chuť, vůně i barvy. Některé druhy byly trpké, jiné zase sladké nebo kyselé. V rámci projektového týdne děti také upekly společnými silami jablečné štrůdly, protáhly svá tělíčka při pohybové básničce, vyposlechly pohádku „ O staré hrušni“, pomocí jablíček vytvořily malovaný kompot plný dobrot nebo zapojily své hbité prstíky a vytvořily krásně barevné mozaiky podzimního ovoce. I další dny budeme věrni chuti jablíček a hrušek, protože letošní úroda je veliká a vitamínů není nikdy dost.