Návštěva muzea

Helena Kácovská

24. 4. 2022

Minulý týden navštívily čtyři oddělení školní družiny českolipské vlastivědné muzeum. Děti překvapilo velké množství vystavených druhů zvířat- hadi, pavouci, ryby, lastury, motýli, medvěd, mládě plejtváka i s jeho obrovskými čelistmi.

Zajímavá byla také expozice o těžbě uranu, o historii města a lidovém bydlení. Zaujala je překvapivě i 2. světová válka, a historické předměty, které zkusily hádat. Bylo to vydařené odpoledne plné nových informací, a protože se děti opravdu slušně chovaly a správně odpovídaly na otázky, paní vychovatelky jim koupily velký medový dort, na kterém si ve družině pochutnaly.