Léto se blíží

Hana Kořínková

19. 6. 2021

Ve čtvrtek 17. června vyměnily děti z červené a modré Pastelky školní lavice za pobyt v přírodě. Cílem naší cesty bylo 3D bludiště v Dubici.

Nejprve jsme snědli dobrou svačinku, vysvětlili si pravidla a mohlo začít dopoledne plné zábavy. Prolézání, přelézání, houpání, jízda tobogánem, bylo toho mnoho. Po sladké nanukové přestávce začaly vodní hrátky, které v dnešním teplém dni byly úžasné.  Ale nejen zábava nás dopolednem provázela. Cestou jsme viděli řeku Ploučnici, v Dubici pil čáp, po hladině plavala kachna s kachňátky. A to vše se nám hodí k tématu U potoka, řeky, rybníku a moře.