Holý vrch

Radka Vrabcová

20. 10. 2022

V pátek, 14. 10., se skupina dětí z 2. a 5. oddělení školní družiny vydala na pěší výlet na Holý vrch.

V letošním školním roce jsme si stanovili za cíl zaměřit zvýšenou pozornost ze ŠVP na oblast Místo, kde žijeme - s důrazem na poznávání našeho města. Cestou na Holý vrch, jsme měli několik zastávek, na kterých jsme dětem ukazovali důležitá místa v České Lípě a povídali si o nich. Jelikož cesta na vrchol byla dlouhá 3,5 km, bylo co k vidění. Na vrcholu kopce pak kluci a holčičky ve dvojicích plnili kvíz, ve kterém si získané vědomosti mohli ověřit. Všichni pak byli odměněni sladkými odměnami. Kromě získávání znalostí a vztahu k našemu městu, si děti cestou upevnily svou fyzickou zdatnost, všímaly si krás podzimní přírody, získaly inspiraci k vyrábění „Podzimníčků“ a „Dubánků“, ale také upevňovaly vztahy se svými vrstevníky i s námi dospěláky. Výlet se nám všem moc líbil. A hned v pondělí jsme odpovídaly na otázku – „kdy půjdeme na další výlet???“