Domácí mazlíček

Lenka Limberková

21. 10. 2022

Určitě si vzpomínáte na chvíle dětství, kdy jste toužili mít doma malé zvířátko.

Ani dnešní děti nejsou jiné a tak paní vychovatelka Lenka Limberková pozvala dvě chovatelky drobných zvířat, aby dětem z 6. oddělení a části školního klubu povyprávěly, co znamená mít domácího mazlíčka. Paní Jana Blahníková a Karolína Fialová dětem přivezly představit zakrslého králíčka, činčily, morčata a potkana. Mezi tím, co zvířátka volně běhala mezi dětmi, vyprávěli naši hosté o tom, jak je nutné se zvířátkům denně věnovat, čím krmit, jaké mají zvířátka potřeby a kolik let nám mohou dělat příjemnou společnost. Nechybělo krmení mazlíčků a pomazlení s každým z nich. Děti byly z návštěvy nadšené a před závěrečným poděkováním za krásnou besedu zahltily chovatelky plno otázkami.