Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Baroko na Českolipsku

Baroko na Českolipsku

  • Helena Kryndlerová

Mgr. Helena Kryndlerová

17. 4. 2024

V pátek 12. dubna se žáci osmých tříd vydali za poznáním památek barokní kultury a architektury na Českolipsku.


Dopolední část jsme strávili ve Vlastivědném muzeu a galerii. Žáci s mapkou a pracovními listy obcházeli připravená stanoviště, kde zjišťovali informace, se kterými jsme dále pracovali. Po zdárném splnění úkolů jsme měli ještě čas seznámit se s přírodovědeckou expozicí, kde nejvíce zaujal model velryby grónské.

Po obědě jsme odpolední program zahájili v Zákupech na zámku. Žáci zde byli seznámeni se spoustou zajímavých informací, podívali se i na místa, která nejsou běžně přístupná – zázemí a ledárnu ve dvoupodlažním sklepě.

Po prohlídce parku, kde jsme shlédli jeho anglickou a francouzskou část, jsme se přesunuli do podzámčí k prohlídce barokních soch a morového sloupu.

Poté jsme se rozloučili s úžasným panem kastelánem a naplněni vědomostmi a dojmy jsme se odebrali na zpáteční cestu.