„Země snů“ v Ploskovicích

Radka Vrabcová

7. 10. 2022

V úterý, 4. 10., se většina žáků z druhých tříd navštěvující školní družinu, vydala spolu se svými vychovatelkami a asistentkou Markétou na hezký odpolední výlet do Ploskovic.

Pro děti zde byl připravený program s názvem „Země snů“. Hned na začátku proměnil vypravěč naše děti v malé skřítky, které čekal nelehký úkol. Zlý čaroděj zaklel princeznu Sněženku, kterou kluci a holčičky museli vysvobodit. Získat tři klíče a potřebné zaklínadlo se nám v zámecké zahradě od pohádkových bytostí podařilo, a tak i zlá moc čaroděje byla překonána a krásná princezna byla osvobozena. Sněženka pak každého obdarovala kamínkem, který má čarovnou moc. Uložený pod polštář, odhání zlé sny…… Děti prožily pohádkový dobrodružný příběh, díky němu poznaly i zámek, zámeckou zahradu, pozorovaly pávy a zámecké veverky…. Dokonalou kulisu nám tvořilo slunečné podzimní počasí. To byl výlet do „Země snů“…...