Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Slepičí vajíčka jsou symbolem jarních svátků

Slepičí vajíčka jsou symbolem jarních svátků

  • Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

30. 3. 2021

Kdysi dávno si lidé svět představovali jako obrovské vejce nejvyššího boha. Ten je buď stvořil, nebo snesl ústy, případně vytočil na hrnčířském kruhu. Je to pochopitelná představa, vždyť z nehybného, uzavřeného vajíčka se jako zázrakem vyklube ptáče.


Na jaře proto třeba rolníci zakopávali vejce do pole předtím, než ho začali orat, aby mu přičarovali úrodnost. Vajíčko byla navíc i cenná potravina, kterou lidé později právě o Velikonocích často darovali potřebným.

Během distanční výuky žáci ze 4. A vyzdobili papírová vejce voskovkami - zažehlovací technikou. A co se z takového papírového vajíčka vyklube? To si mohou přečíst nejen lékaři a sestřičky, ale také ostatní personál z českolipské nemocnice.

My jim tímto děkujeme za jejich práci a doufáme, že je naše přání a celá výzdoba potěší.

Jana Němcová, Marta Pilařová a Zuzka Šoltová a žáci ze 4. A