Předvánoční hudební pohoda

Radka Vrabcová

14. 12. 2021

Adventní předvánoční zklidnění zažili žáci 1. tříd a přípravných ročníků, kteří navštěvují školní družinu. Ve čtvrtek 9. 12. nás navštívilo divadlo Matýsek. Ve školním divadélku jsme si poslechli vánoční pásmo.

Děti se tak mohly zaposlouchat do vánočních písní, mohly si zazpívat známé koledy. Došlo také na vánoční tradice a zvyky, všichni jsme se seznámili s méně známými hudebními nástroji. A protože děti byly pozornými posluchači, podařilo se jim rozsvítit celý vánoční stromeček. Ten se rozsvěcel průběžně, s každou správně zodpovězenou otázkou. Úplně nejlepší však byla hudba i zpěv. Muzikanti hráli opravdu skvěle a tak si každý z nás domů odnášel příjemné hudební pohlazení.