Práce s atlasy v knihovně

• Daniela  Hojsáková

Ing. Daniela Hojsáková

29. 11. 2022

V předposledním listopadovém týdnu se žáci pátých ročníků vydali do pobočky Městské knihovny na Špičáku a absolvovali program „Čtení nemusí být nuda“.

Zde měli za úkol vyhledat postupně v atlasech hub, rostlin i živočichů údaje podle obrázků nebo kartiček. Některým se dařilo lépe, některým bylo třeba trochu napovědět, ale nakonec se podařilo vyhledat správné údaje všem skupinkám. V závěru dostali žáci za úkol zapamatovat si a napsat recept. Řada pokrmů by asi po přípravě neodpovídala svému názvu, ale přesto se všichni snažili zapamatovat co nejvíce ingrediencí ze zvoleného receptu. Před vlastním odchodem z knihovny mohly děti objevovat její další tajné skrýše. Ve třídě poté proběhlo vyhodnocení společné práce a už teď se zase těšíme na příští návštěvu knihovny v novém kalendářním roce!