Pohádkové odpoledne s Andersenem

• Veronika  Svobodová

Mgr. Veronika Svobodová

8. 4. 2024

V pátek, 5. 4. 2024, v odpoledních hodinách, proběhlo kreativní tvoření ve znamení H. Ch. Andersena.

V půl čtvrté se sešlo několik vyučujících znovu v prostorách školy, aby přivítalo děti, které si chtěly připomenout nejkrásnější české i světové pohádky.

Děti byly rozděleny do několika skupin a byly provázeny po sedmi stanovištích pohádkovými postavami, které ztvárnili učitelé v parádních veselých kostýmech.

Připraveny byly kvízy, hlavolamy i jazykolamy, výtvarná činnost. Děti tvořily pohádkové komiksy, ochutnávaly kouzelné pečivo, modelovaly pohádkové postavy z modelíny. A nakonec si své vymodelované postavy zkusily vytvořit pomocí umělé inteligence.

Pozdní kouzelné odpoledne bylo zakončeno posezením v kuchyni, kde nám šikovná paní učitelka Lenka Sehnalová spolu s pomocnicí z 9. D upekla koláčky.

Tak zase za rok! Spolu s Andersenem se na vás, děti, těšíme se!