Největší sněhulák

Veronika Staňková

25. 1. 2023

V pondělí 23. 1. jsme se s dětmi z 8. oddělení školní družiny vypravily do školního areálu postavit sněhuláky. Samotnému stavění předcházela pohádka “O největšího sněhuláka”.

Ta děti motivovala ke spolupráci ve skupinkách, ve které si práci na stavbě rozdělily na jednotlivé části a také k soutěživosti vybudovat toho největšího. V počtu 18 dětí vzniklo, bez pomoci pí. vychovatelky, celkem 7 sněhových postav. Děti použily přírodniny k dotvoření končetin a zvýraznění očí. Vyhodnocení proběhlo po usušení všech účastníků v oddělení. Ač sněhu nebylo mnoho a jejich oblečení bylo rychle mokré, stavění děti bavilo a pobyt venku si užily.