Návštěva školní knihovny

Pavlína Víchová

31. 1. 2024

V úterý, 30. 1., si paní učitelka Iveta Honzejková připravila pro starší žáky školní družiny besedu o knihách.

Nejdříve si všichni zahráli hru ve dvojicích, kdy se měli sami vyjádřit a odpovídat na otázky. Tak sami poznali, jaké má kdo v tomto schopnosti a zásobu slov. Poté si vyprávěli o dětských knihách, které přečetli. Paní učitelka si připravila knihu Nekonečný příběh, kterou nikdo neznal. Vyprávěla jim stručný obsah a děti pozorně poslouchaly. Snad je kniha zaujala a samy si jí přečtou. Nakonec vypracovaly úkol na papír. Tady už měli někteří problémy s písemným vyjadřováním, a proto se zase do knihovny vrátíme, aby se děti tímto zdokonalovaly ve čtení i vyjadřování.