Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Hra na malíře

Hra na malíře

  • Hana  Kořínková

Hana Kořínková

6. 5. 2021

Tak  zní název projektového dne Geoparku Ralsko, který probíhal 30. dubna a 3. května v červené a modré Pastelce. Úvodem se děti seznámily s pojmy umění, galerie, vernisáž. 


Dozvěděly se co je to land art a samy si mohly s využitím přírodnin vytvořit své dílo. Ve skupinách na koberci děti plnily úkoly spojené s různými druhy výtvarného umění. Podle obrázků poznávaly ilustrátory dětských knížek, skládaly obrazy a hledaly v nich skryté detaily, poznaly kouzlo míchání barev. U stolečků si děti vyzkoušely různé techniky, jako frotáž, práci s válečkem, nebo otisk kresby na sklo. Z hotových prací jsme vytvořili vernisáž, na které nechybělo občerstvení a šampaňské. Dopoledne plné nových barevných zážitků nám rychle uteklo a my se už těšíme na konec května na projekt Bětka zve na statek.