Deváťáci navštívili knihovnu, tu Živou

• Věra  Píchová

Mgr. Věra Píchová

18. 9. 2022

Všechny třídy devátého ročníku strávily část dne v kulturním domě Crystal na tradiční akci Živá knihovna, kterou pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Představují se významné firmy Českolipska se zaměřením na technické obory, kterým se dlouhodobě nedostává kvalifikovaných zaměstnanců. Letos se jednalo o 8 firem. Ty doplnil Úřad práce Česká Lípa se svým poradenstvím při výběru učebního oboru a střední školy. Se zajímavou nabídkou práce přišla Policie ČR.

Škoda jen, že mnohé informace zanikly ve všudypřítomném hluku způsobeném hojnou účastí škol nejen z České Lípy a technickými problémy.