Cesta do pravěku

Lucie Vlastová

23. 11. 2021

V pátek do školní družiny zavítali paleontologové z Prahy s interaktivně  - vzdělávacím mobilním muzeem. Měli pro nás připravený návrat do minulosti na třech stanovištích.

Nejdříve si děti zahrály na výzkumníky a štětečkem očišťovaly kostru dinosaura, to bylo úžasné dobrodružství. Také jsme se všichni dozvěděli, kteří živočichové a tvorové na naší Zemi žili a dokonce jsme si osahali mamutí chlupy. A třešničkou bylo, když si děti mohly samy ze sádry odlít trilobita nebo zub pražraloka. Na památku si také někteří zakoupili sádrovou lebku T-Rexe. Děti se dozvěděly plno zajímavých informací a odpoledne si moc užily.