7. C a 8. C na výletě v Trojmezí

• Jana  Szelcsányiová

Ing. Jana Szelcsányiová

29. 6. 2021

Česko-německo-polské Trojmezí bylo cílem letošního školního výletu. Za slunečného počasí jsme si tento region vzniklý v roce 1945 na základě Postupimské dohody prohlédli pěkně z výšky 565 m.

Vlakem jsme dojeli do Raspenavy. Odtud jsme se vydali cestou i necestou na mohutnou pískovcovou Popovu skálu, která výrazně převyšuje okolní terén, a proto poskytuje úžasný kruhový výhled. Pod skalou si sedmáci s osmáky zahráli hru a všichni vyhráli skvělou točenou zmrzlinu na zpáteční cestě. V průběhu dne se udělalo horko, ale všichni žáci byli úžasní, až na pár zlomených nehtů se nikomu nic nestalo a v cíli jsme byli o 2 hodiny dříve. A tak došlo i na chemický pokus s Coca-Colou a bonbóny. Pochvalu zaslouží Kuba Pittner a Matěj Adamec za skvělou orientaci v terénu a vedení celé výpravy.