Velikonoční dílničky

Lenka Limberková

26. 3. 2024

Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. K tradicím patří například zdobení kraslic, velikonoční koledy nebo pečení beránka.

Děti z 6. oddělení školní družiny si v době před svátky jara nazdobily 3 kraslice. Každé z nich jiným způsobem. Vyzkoušely si zdobení ubrouskovou technikou, vybarvovaly dřevěné výřezy s gravírovanými obrázky nebo zdobily sádrové vejce. V průběhu několika dní, kdy probíhaly tvořivé dílničky, si chlapci připomněli několik koled a děvčata povyprávěla jak s maminkami pečou beránky, mazance a barví slepičí vejce pro koledníky. Na závěr velikonočních dílniček si kluci na děvčatech vyzkoušeli pomlázku a koledou popřáli krásné svátky jara. Třešničkou na dortu bylo čokoládové vajíčko pro všechny šikovné děti.