Družina a školní klub

Školní družina a školní klub byly zřízeny rozhodnutím Krajského úřadu Libereckého kraje v souladu s § 148 odst. 1, zákona č. 561/2004 Sb., „školský zákon“
Školní družina a školní klub plní výchovně vzdělávací funkce před vyučováním a po vyučování, posiluje v dětech kladné povahové vlastnosti, dbá na dodržování základních hygienických návyků, ochrany životního prostředí. Je zaměřena na aktivní a rekreační využití volného času. Souběžně s činnostmi organizují vychovatelky akce většího rozsahu, např. víkendové výlety, vánoční besídky, návštěvy kina a divadla.
ŠD a ŠK se ve své činnosti řídí vyhláškou č. 74/2005 Sb., „o zájmovém vzdělání“ a Vnitřním řádem.

Kontakty:
Vedoucí vychovatelka: Pavlína Víchová, pvichova@zs-spicak.cz

Na naší škole je zřízeno 8 oddělení ŠD, které navštěvuje 215 dětí z 1. stupně. Školní klub (ŠK) byl zřízen především pro děti z 2. st. naší školy. Klub navštěvuje 30 dětí.
  • 1. oddělení - Lucie Vlastová
  • 2. oddělení - Pavlína Víchová
  • 3. oddělení - Helena Kácovská
  • 4. oddělení - Hana Ludvíková
  • 5. oddělení - Radka Vrabcová
  • 6. oddělení - Lenka Limberková
  • 7. oddělení - Alexandra Ritschelová
  • 8. oddělení - Veronika Staňková
  • Školní klub - Zuzana Hasenkopfová
Organizace činnosti ŠD a ŠK:
  • ranní činnost: 6.00 – 7.40
  • odpolední činnost: 11.40 – 17.00
Úplata za družinu a klub:
  • Výše úplaty ve ŠD a ŠK  je stanovena na 350,- Kč měsíčně na jedno dítě.
  • Výše úplaty při příležitostné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti za kalendářní měsíc činí 110 Kč.
  • Hradí se trvalým příkazem (hotově výjimečně po osobní dohodě), vždy do 15. dne v měsíci. Dle vyhlášky o zájmové činnosti může ředitel školy rozhodnout ve správním řízení o prominutí úplaty.
  • Trvalý příkaz 9/2023 – 6/2024
Číslo účtu: 17132421
Kód banky: 0100
Variabilní symbol: evidenční číslo dítěte (dostanou rodiče od třídní učitelky)