DROBNÉ ZPRÁVY

 • 23.12. - Čtvrtá neděle adventní
 • 24.12. - Štědrý den
 • 25.12. - Boží hod vánoční (1. svátek vánoční)
 • 26.12. - sv. Štěpán (2. svátek vánoční)
 • 31.12. - Silvestr

Archiv

Kalendář

December 2018
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Jak během nemoci nezameškat školu

(pro žáky 2. stupně)

 1. Jakmile budeš z nejhoršího venku, kontaktuj spolužáka, se kterým jste předem dohodnuti, že si během nemoci budete pomáhat. Ideální je, když na sebe znají kontakt i vaši rodiče.
 2. Se spolužákem se dohodni, zda ti svoje sešity půjčí nebo raději ve škole okopíruje nové učivo. (S technickou stránkou kopírování pomůže třídní učitelka). Sešity mu totiž musíš obratem vrátit, aby se měl z čeho připravovat, zatímco s kopiemi můžeš pracovat postupně tak, jak ti zdravotní stav dovolí.
 3. Novou látku si nepřepisuj bezmyšlenkovitě! Učitelé vám píší zápisy co nejkratší, proto se může stát, že bez výkladu látku nepochopíš. Prostuduj si příslušnou kapitolu v učebnici tak, abys porozuměl všemu, co si přepisuješ do svého sešitu. Pokud přesto něčemu neporozumíš, v sešitě si to označ a ihned po návratu ze školy požádej svého učitele o vysvětlení. Učitelé si váží žáků, kteří poctivě pracují, a proto ti rádi vše potřebné vysvětlí!

  Většinu učitelů, když zjistí, že sis učivo nedoplnil, spolehlivě naštvou výmluvy, že přece „ničemu nerozumíš“.

 4. Při problémech s předměty jako je matematika, český jazyk či cizí jazyk je výhodné udržovat elektronickou komunikaci přímo se svým učitelem. Tam totiž nestačí jen novou látku pochopit, ale je nezbytné si ji i procvičit a upevnit. Tvůj učitel ti např. e-mailem bude posílat tipy na vhodná cvičení. (Přepisovat si cvičení od spolužáka je ztráta času).

Elektronickou adresu svého učitele najdeš v žákovské knížce nebo na webových stránkách školy a pamatuj, první musíš oslovit ty učitele, nečekej, že se ti bude „vnucovat“ sám.

Pamatuj!

Nejvýhodnější je, zbytečně ve škole nechybět. Nemoc si nevybírá, v tomto případě je jasné, že škola jde stranou. Ale před plánovanou absencí z jiných než zdravotních důvodů, se s rodiči zamysli, zda je opravdu nezbytná. Čím větší má žák problémy s učením, tím více by se měl snažit nevynechat ve škole ani hodinu.

Ing. Jana Szelcsanyiová, výchovná poradkyně