DROBNÉ ZPRÁVY

  • 19.03. - Provozní porada
  • 20.03. - Vítání jara
  • 23.03. - Posezení ke Dni učitelů
  • 25.03. - Květná neděle
  • 25.03. - Začátek letního času

Archiv

Kalendář

Březen 2018
P Ú S Č P S N
« Úno    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Čertovské vyučování

Vločky se pomalu snášely na zem a do České Lípy vklouzla bílými kroky zima. Nádherná a mrazivá. Dětem hořely tváře mrazem, ale to jim v pátek 3.12. vůbec nevadilo. Spěchaly do školy a moc se těšily. Že by se nemohly dočkat diktátu? Ba ne! Čekal je totiž „ Čertovský den“.

Ve 4.A probíhalo čertovské vyučování, které si pro děti připravili žáci 8.A. Ve skupinkách se luštily a počítaly čertovské úkoly. O přestávce probíhala beseda s čerticí, která vyprávěla o čertovské škole. Její vyprávění bylo tak poutavé, že děti ani nedutaly. Také čtvrťáci měli pro své starší spolužáky připravené soutěžní úkoly. Vzájemná spolupráce byla úžasná, takže jsme s paní učitelkou Mgr. Ivetou Truhlářovou zanechaly na chvilku učitelování a staly se z nás fotografky. Na konci společného vyučování se ve 4.A rozléhaly vánoční koledy.

Ve 4.B se konala přehlídka čertovských a andělských masek. Vyprávěly se příběhy o těchto postavách. V keramické dílně děti vyráběly dárečky.

I ve 4.C byl pátek ve znamení příchodu Mikuláše. I když je v této třídě poměrně hodně čertíků, najdou se tam i andílci. Některé holčičky přišly přestrojené za andílky, měli tam i jednu úžasnou čertici a uličnického čerta. Celé dopoledne se soutěžilo, hrály se hry a na čerty se skládaly i básničky. Nechyběly ani koledy a vůbec vládla ve třídě krásná předvánoční nálada.

Ke konci vyučování se všichni čtvrťáci dočkali příchodu Mikuláše, anděla a čerta. Řetězy strašidelně chrastily. Hodné děti se nebály a zlobivci slíbili, že se polepší. Tentokrát zůstal čertův pytel prázdný a Mikuláš rozdal sladkou nadílku.

D. Fišerová, 4.12. 2010