DROBNÉ ZPRÁVY

  • 21.09. - Vítání podzimu
  • 26.09. - Projektový den
  • 28.09. - Sv. Václav - státní svátek, den české státnosti
  • 15.10. - Provozní porada
  • 26.10. - Ředitelské volno (na 1. st.) - vzdělávání pedagogů

Archiv

Kalendář

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Čertovské vyučování

Vločky se pomalu snášely na zem a do České Lípy vklouzla bílými kroky zima. Nádherná a mrazivá. Dětem hořely tváře mrazem, ale to jim v pátek 3.12. vůbec nevadilo. Spěchaly do školy a moc se těšily. Že by se nemohly dočkat diktátu? Ba ne! Čekal je totiž „ Čertovský den“.

Ve 4.A probíhalo čertovské vyučování, které si pro děti připravili žáci 8.A. Ve skupinkách se luštily a počítaly čertovské úkoly. O přestávce probíhala beseda s čerticí, která vyprávěla o čertovské škole. Její vyprávění bylo tak poutavé, že děti ani nedutaly. Také čtvrťáci měli pro své starší spolužáky připravené soutěžní úkoly. Vzájemná spolupráce byla úžasná, takže jsme s paní učitelkou Mgr. Ivetou Truhlářovou zanechaly na chvilku učitelování a staly se z nás fotografky. Na konci společného vyučování se ve 4.A rozléhaly vánoční koledy.

Ve 4.B se konala přehlídka čertovských a andělských masek. Vyprávěly se příběhy o těchto postavách. V keramické dílně děti vyráběly dárečky.

I ve 4.C byl pátek ve znamení příchodu Mikuláše. I když je v této třídě poměrně hodně čertíků, najdou se tam i andílci. Některé holčičky přišly přestrojené za andílky, měli tam i jednu úžasnou čertici a uličnického čerta. Celé dopoledne se soutěžilo, hrály se hry a na čerty se skládaly i básničky. Nechyběly ani koledy a vůbec vládla ve třídě krásná předvánoční nálada.

Ke konci vyučování se všichni čtvrťáci dočkali příchodu Mikuláše, anděla a čerta. Řetězy strašidelně chrastily. Hodné děti se nebály a zlobivci slíbili, že se polepší. Tentokrát zůstal čertův pytel prázdný a Mikuláš rozdal sladkou nadílku.

D. Fišerová, 4.12. 2010