• 3.12. - První adventní neděle
  • 17.12. - Třetí adventní neděle

« Říj

Šestky na výjezdovém pobytu

Ve čtvrtek 23. září se před budovou školy shromažďovaly hloučky sedmačtyřiceti nedočkavých šesťáků obklopených zavazadly, aby se vydaly na dalekou cestu za dobrodružstvím do rekreačního střediska Březová u Rokytnice nad Rokytnou. Čtyřdenní výjezdní pobyt navázal na pravidelná loňská setkávání páťáků se svými budoucími třídními učitelkami.

Uprostřed malebné přírody Vysočiny prožily netradiční zážitky a hlavně se mohly navzájem poznávat. Formou her se naučily vzájemné toleranci, vyzkoušely si, jak umí mezi sebou spolupracovat a zda se na sebe mohou spolehnout. Připravené modelové situace je vedly i k adekvátnímu řešení konfliktů, jež se občas přirozeně v dětské skupině objeví. Naplánovaným programem „Pohoda“ oba kolektivy vedli zkušení instruktoři STANu, Mirek, Stáňa a Bořek. Kromě seznamovacích her a preventivních aktivit si děti vyzkoušely lukostřelbu, paintball, mrštnost na trampolínách či „rambodráze“. Největším zážitkem, ale i důkazem jejich odvážnosti bylo zdolání vysokých lan, lezecké stěny i skoku do prázdna. A věřte, že si šesťáci vedli opravdu skvěle!

Zářijové výjezdní pobyty nových kolektivů se staly na naší škole tradicí. Jimi však práce se třídou rozhodně nekončí. Jsou jen jedním krokem při vytváření skvělých pracovních týmů na druhém stupni a startem do dalších akcí z celoškolského preventivního programu druhého stupně.

Velké poděkování za podporu preventivního programu naší školy patří rodičům žáků, ale i městu Česká Lípa, které prostřednictvím grantu z Prevence kriminality tento projekt finančně podpořilo.