DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Mistrovství České republiky v country tancích

Město Česká Lípa přivítalo ve dnech 12. – 14. listopadu 2010, 16 nejlepších country tanečních souborů z celé České a Slovenské republiky, na již 13. Mistrovství České republiky v country tancích. Soutěžní klání probíhalo v nádherné atmosféře téměř čtyř set diváků a více jak tří set tanečníků. V celkem osmi kategoriích se děti představily porotě a ta svým hlasováním ohodnotila jejich výkony. Pro soubor „Čtyřlístek Česká Lípa“ to byla veliká zkouška. Poprvé v historii souboru se se svými čtyřmi choreografiemi představila tak velké konkurenci, jako je špička republiky. Tréma byla obrovská, o tom by mohla leckterá tanečnice povídat. Nervy pracovaly na plné obrátky. Nejdříve slavnostní nástup, slib poroty a pak už taneční maraton všech přihlášených choreogfraií. Naši tanečníci se nakonec vyhecovali k perfektním výkonům a za sebe mohu říci, že předvedli, co mohli. Při veřejném bodování nikdo ani nedýchal.

Hrobové ticho v sále vystřídal ohromný výbuch radosti souborů, které se umístily na prvních třech místech. Radost byla i našem souboru, v kategorii mladší moderní country, kdy náš výkon byl ohodnocen stejným počtem bodů jako jiný soubor a čekalo se jen zda budeme druzí nebo třetí. Po poradě poroty jsme získali třetí místo a naše první velké ohodnocení v celorepublikové soutěži. Ani ostatní choreografie nezůstali nijak v pozadí výsledkové listiny. Další čtvrté, páté a sedmé místo v ostatních kategoriích bylo porotou velmi hezky komentováno a doufám, že i příští rok budeme moci bojovat o hezká umístění. Tentokrát nás bude hostit město Znojmo. Ráda bych poděkovala všem svým tanečníkům za svědomitou přípravu a za jejich výkony, rodičům a přátelům našeho tancování pak za velkou podporu v hledišti.

L. Limberková, 16. 11. 2010