• 21.09. - Vítání podzimu

Září 2018
« Srp

E-twinning na ZŠ Špičák

Naše základní škola se zapojila do mezinárodního projektu e-Twinning. Co to znamená? Aktivita eTwinning („e“ jako elektronické, evropské a „twinning“ jako párování, síťování) je zaměřena na podporu spolupráce žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku – prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Spolupráce může probíhat na několika úrovních: mezi učiteli, skupinami učitelů, knihovníky, řediteli, žáky či celými třídami. eTwinning se může stát přirozenou, nedílnou součástí školního života žáků, studentů i pedagogů. Je příležitostí pro všechny mladé Evropany, kteří se mohou během studia účastnit vzdělávacího projektu s partnery z dalších evropských zemí. Taková zkušenost je velmi významná pro posilování evropského rozměru ve vzdělávání, pro povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat, žít a pracovat kdekoliv v Evropě.

Jaké země jsou do projektu zapojeny? Většina členských států Evropské unie (Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska), dále Island a Norsko.

Co to znamená pro naši školu? Počínaje od nového roku 2011 si budou vybraní žáci, zatím pouze angličtináři, prostřednictvím počítačů (email, ICQ, skype, facebook) ve stanovený den a hodinu dopisovat se žáky z partnerských škol na předem stanovená témata. Zatím se nám ozvala škola z Polska, která se nachází cca 500 km od České Lípy v obci Częstochowa. Na jihu Polska blízko Katowic a Krakowa. Dopisování žáků by mohlo vyvrcholit výměnným pobytem ve výše uvedeném městě.

I.Truhlářová, 10.11.2010