Žádné události k zobrazení

Srpen 2018
« Čvc

Osm nejlepších

V liberecké ZOO skončila vyhodnocením letošní soutěž Cesty odpadu, do které se mohly zapojit všechny školy v kraji.

A jak soutěžila 6. A? Žáci každý měsíc, od září až do června, plnili zadané úkoly, v nichž se seznamovali s problematikou třídění a recyklace odpadů. Mimo to se museli aktivně zapojit do akce Den Země. V tento den do soutěže získali prémiové body za výrobu a rozvěšení ptačích budek v okolí Špičáku a také za úklid v této lokalitě. Bodový zisk vypadal nadějně. V úterý 22. 6. nasedla celá třída do vlaku a společně s panem učitelem A. Fluskem, koordinátorem za školu, vyrazila do Liberce, aby se konečně dozvěděla výsledek. V sále se sešlo jen osm nejlepších škol. Po krátkém proslovu přistoupili pořadatelé k vyhlášení absolutních vítězů. Přestože se šesťáci neumístili mezi prvními třemi (bodový rozdíl byl nepatrný), nebyly děti zklamané. Vždyť být mezi osmi nejlepšími v kraji je velký úspěch! Domů se samozřejmě nevracely s prázdnou. Mimo diplomu, map, propagačních materiálů a sladkostí měly volný vstup do ZOO. Kromě prohlídky zoologické si odpoledne, i když černé mraky na obloze hrozily dalším deštěm, troufly i na výstup na Ještěd.

G. Fišarová, 29. 6. 2011