DROBNÉ ZPRÁVY

  • 4.03. - Jarní prázdniny
  • 5.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Popeleční středa
  • 7.03. - Jarní prázdniny

Archiv

Kalendář

Únor 2019
P Ú S Č P S N
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Áčko má talent

Prázdniny volají a lákají k letním dobrodružstvím. Ve čtvrtek 30. 6. se chodbami škol rozezní poslední zvonění a všechny školáky čeká hodnocení. Každý bude mít za známkami schovány své úspěchy či neúspěchy. Někomu budou známky skrývat velkou snahu, svědomitost a radost z poznávání. Jinému budou známky odrážet více či méně nedbalosti, nepozornosti, ale také třeba trému. Ať už bude školní hodnocení jakékoliv, nezapomeňme, že každý máme v sobě ukryté ještě něco. Jen to musíme v sobě objevit, najít odvahu a ukázat ostatním, že ho máme. TALENT.

Právě v době před vysvědčením, jsem ve 4. A uspořádala přehlídku „ Áčko má talent.“ Když jsem v dubnu přehlídku vyhlašovala, někteří se zděsili, že nic neumí a neví, co předvedou. A tak jsme v sobě talent objevovali a společně jsme se přesvědčili o pravdivosti motta našeho Školního vzdělávacího programu „Všichni nemohou být nejlepší, ale úspěšný může být každý.“

A co všechno ve 4. A umíme? Hrát hokej, kreslit, zpívat, tančit, hrát na flétnu, luštit hlavolamy, krásně číst a přednášet, hrát divadlo, skládat básně, psát knížku, stavět z lega, sestavit elektrický obvod, fotit, vytvořit prezentaci na počítači, poutavě vyprávět o historii naší země. Úplně každý svůj talent objevil!  Byl to hezký zážitek.

A vysvědčení? Až nám  dospělákům budou děti ukazovat vysvědčení, nezapomeňme, že každý prospívá ve škole přiměřeně svým schopnostem a dovednostem.

Krásné, pohodové a sluníčkem prozářené prázdniny přejeme ze 4. A.

D. Fišerová, 26. 6. 2011