DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Týdenní hrátky s Podzimníčky

Barevný podzim už drží pevně  vládu ve svých rukou. A k tomu, aby připravil přírodu na zimu, potřebuje hodně pomocníků. S některými skřítky Podzimníčky jsme se seznámili i v přípravném ročníku – modrá pastelka.

Prvního Podzimníčka jsme našli ve třídě v první podzimní den. Ale sám by na všechnu práci nestačil. A tak mu pomáhá třeba Jeřabinka, Smrkáček, Kaštanka či pan Dubínek.

S Podzimníčky jsme se setkávali i celý  týden při různých denních činnostech. Nevěříte? Tak jsme si třeba poslechli pohádku o tom „Jak šly houby do školy“. Na houby jsme se vydali  i při uvolňování ručky. A jako zkušení houbaři se děti projevily při práci s atlasem hub. Zapamatovat si všechny lesní obrázky není zrovna jednoduché. A co třeba počítat kaštany. Je jich více či méně? Pracovali jsme s přírodninami. Ze skořápky jsme udělali broučky, do mechu jsme zasadili houby, i když jen papírové. A víte jak je těžké jen pomocí hmatu najít v kyblíku obilí kaštanovou slupku či šišku? Ale my to dokázali. Pasteláčci se naučili i spoustu říkadel a veselou písničkou končili každý den.

Na závěr naší celotýdenní práce jsme odnesli našeho Podzimníčka do parku k ostatním kamarádům. A jak se jmenoval? No přece Pařízek.

E.Vítková, 26.10.2010