DROBNÉ ZPRÁVY

  • 21.09. - Vítání podzimu
  • 26.09. - Projektový den
  • 28.09. - Sv. Václav - státní svátek, den české státnosti
  • 15.10. - Provozní porada
  • 26.10. - Ředitelské volno (na 1. st.) - vzdělávání pedagogů

Archiv

Kalendář

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Závěrečný e-twinning letošního školního roku

Květnový e-twinning našeho společného projektu s partnery z 5th Junior High School ofChania probíhal luštěním kvízů. Naši studenti připravili kvíz pro své partnery z Řecka, aby se přesvědčili, že si prošli a pročetli jejich vytvořenou prezentaci. Kdo byl první a měl všechny otázky dobře? Kvíz Esterky Švrčinové vyluštila Maria Koura a kvíz Verči Žižkové vyhrála Katarina Apostolaki. Jim patří hlavní odměna. Pro ně jsem nakoupila drobné plyšové dárečky.

Naše děti naopak odpovídaly na kvíz vytvořený řeckými kolegy. Těmito aktivitami jsme zakončili letošní spolupráci, která se zdála velmi přínosná pro naše účastníky e-Twinningu. Některé naše žákyně si vytvořily tak silné pouto se svými kamarádkami z Řecka, že si píší i soukromě přes e-mail, chattují a navštěvují společně sociální síť Facebook. To je to nejlepší, co mohou děti udělat pro zdokonalování své angličtiny a pro mne největší odměna za celoroční práci.

Dnes tedy konečně odešel balíček do Chanie. Co bylo jeho obsahem? Především tedy dvě drobné plyšové hračky pro vítězky kvízu, jak bylo již výše uvedeno, dále pexeso s obrázky naší stověžaté matičky Prahy, propagační materiály naší školy, drobné brožurky o krásách našeho kraje i procházka historií našeho města. Doufám, že těmito drobnostmi uděláme alespoň malou radost našim řeckým e-twinningářům a v září se těšíme na další plodnou spolupráci.

O všech našich dosavadních aktivitách se můžete dočíst na www.ivetacl.webnode.cz, kam směřují odkazy z našich internetových stránek.

I. Truhlářová, 26. 5. 2011