DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Návštěva záchranného hasičské sboru

Ve čtvrtek 14. října 2010 jsme navštívili hasičský záchranný sbor v České Lípě.

Museli se rozdělit do dvou skupin, protože bychom se do jednotlivých místností všichni nevešli. Prováděli nás dva profesionální hasiči, kteří měli velmi dobře připravený výklad o veškerém potřebném vybavení, o přípravách na záchranu lidí a majetku i o celkové náročnosti tohoto povolání. Provedli nás operačním střediskem, kancelářemi, garáží, posilovnou, dílnou ale dokonce i místnostmi, kde hasiči tráví svůj čas před výjezdem. Povídali jsme si především o tom, co toto povolání obnáší, ale i o náročnosti této profese. Hasiči slouží celých 24 hodin, pracují na 3 směny a volno mají jen výjimečně. Dále jsme se seznámili s názvy jednotlivých používaných pomůcek a přístrojů. Dozvěděli jsme se také, jak tento hasičský sbor spolupracuje s jinými záchrannými jednostkami v okolí České Lípy. V našem okrese jsou pouze dva hasičské záchranné sbory, jeden zde v České Lípě a druhý v Jablonném v Podještědí.

Zájemci, kteří by se chtěli tomuto povolání věnovat, musí mít alespoň dostudovanou střední školu s maturitou, musí být velice fyzicky zdatní a především zcela zdraví. Ve studiu mohou pokračovat ve Frýdku Místku nebo na Vysoké škole báňské v Ostravě. S prohlídkou budovy hasičského sboru a s odborným výkladem jsme velmi spokojení a celému hasičskému sboru jsme velice vděční.