DROBNÉ ZPRÁVY

  • 19.09. - Branný den 1. st.
  • 20.09. - Vítání podzimu
  • 20.09. - Branný den 1. st.
  • 26.09. - Projektový den - EDJ, Den české státnosti
  • 28.09. - sv. Václav - den české státnosti

Archiv

Kalendář

Září 2019
P Ú S Č P S N
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Zlaté české ručičky

Tak se kdysi označovala v našich končinách šikovnost, nápaditost a tvořivost řemeslníků, kterých bohužel neustále ubývá. Základem bylo, že děti od svého mládí přebíraly zkušenosti od svých rodičů, prarodičů, ale také ve školních dílnách. Pak bohužel vyučovací předmět pracovní vyučování začal mizet z našich škol, začaly se rušit školní dílny a tak se některé děti nikdy neseznámí s tím, že je pěkné a uspokojivé, když něco sami vyrobí.

Jsme rádi, že se to na naší škole nestalo a deváťáci si mohou vyzkoušet praktickou řemeslnou práci. Žáci pod vedením p. učitelky Fišarové a p. Fišara vyrábí skvělé a užitečné výrobky. Ve spolupráci s městskými lesy, které dodají materiál, vyrábí budky pro ptáky, ale i takové věci jako krmelce a informační panely, které se následně umisťují na stezky pro návštěvníky městských lesů.

V letošním roce vyrobili tři. Jeden deváťáci umístili do naší školní lesní učebny a nádherně sem zapadl. Budeme ho využívat jako školní tabuli při praktické výuce přírodopisu a přírodovědy a na informace o školní lesní učebně. Máme zde také malý krmeleček pro zajíce, ptačí budky a stříšky nad misky pro ptáčky. To vše z produkce našich deváťáků pod vedením šikovných učitelů. A tak můžeme říct, že snad rčení Zlaté české ručičky z našeho slovníku nikdy nevymizí.

Děkujeme p. učitelce Fišarové, p. Fišarovi a deváťákům za skvělou práci.

A. Flusek, 13. 6. 2019