DROBNÉ ZPRÁVY

  • 4.03. - Jarní prázdniny
  • 5.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Popeleční středa
  • 7.03. - Jarní prázdniny

Archiv

Kalendář

Únor 2019
P Ú S Č P S N
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Pohádkový balet

V sobotu dne 21. května vyrazili naši žáci společně s učitelkami L. Kunzovou a I. Truhlářovou, v tomto školním roce již podruhé, do Národního divadla v Praze. Představení bylo určeno především žákům 6. a 7. tříd. Objevili se mezi nimi i osmáci, deváťáci a také několik rodičů, jež mezi námi vždy velmi vítáme. Z repertoáru Národního divadla jsem vybrala pohádkový balet Popelka od známého ruského skladatele z 1. poloviny 20. stol. Sergeje Prokofjeva. Kdo čekal klasický příběh o Popelce, byl asi poněkud překvapen. Popelka totiž neztratila na plese střevíček. Víla vykouzlila na její chodidla zlaté penízky, a díky tomu pak princ svou lásku po jejím útěku z plesu našel. S požehnáním otce si pak princ nalezenou krásku odvedl do zámku. Zpracování baletu bylo zajímavé, scéna a kostýmy umělců působily velmi poeticky a moderně. Sergej Prokofjev vytvořil ještě jeden hodně známý balet – Romeo a Julie, snad ho také někdy uvidíme.

Naši žáci se chovali v divadle vzorně, všichni měli slavnostní oblečení a moc jim to slušelo. Balet je určitě zaujal a domů si odnesli velmi pěkný hudební zážitek.

V příštím školním roce chystáme pro milovníky hudebního umění návštěvu opery Čert a Káča od Antonína Dvořáka nebo balet Šípková Růženka od P. I. Čajkovského. Těšíme se na další nadšence do našich řad.

L. Kunzová, 23. 5. 2011