DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Projekt Ovoce do škol

Od letošního školního roku se naše škola zapojila do evropského projektu „Ovoce do škol“. Cílem projektu je podpora zdravé výživy, zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a snížení obezity u dětí. Ovoce a zelenina jsou dětem poskytovány zdarma. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol. Prozatím jsou svačinky dodávány jednou měsíčně. Tento projekt se stal další součástí výchovy ke zdravému životnímu stylu, kterému se na naší škole intenzivněji věnujeme již několik let. Osmý rok probíhá v některých třídách 1. stupně projekt „ Moje tělo – můj hrad“ a například zdravé středy se staly v některých třídách naprostou samozřejmostí.

Některé třídy 1. a 2. stupně školy spolupracovaly se společností Venkovský prostor na projektu „Výchova ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu dětí a mládeže v Euroregionu Nisa“. Metodické a pracovní listy, které vzešly z tohoto projektu, využívají žáci ve výuce. Doufáme, že zdravých svačinek bude přibývat i z domova a společně s rodiči u dětí vytvoříme zdravé stravovací návyky.